FETHİYE 12 ADALAR TEKNE TURU

                 
 
Bölgedeki en popüler tekne turlarından biri olan 12 adalar tekne turu sizi bölgede bulunan adalara götürecek ve her bir durakta ortalama 45 dakika kalarak size değişik bölgelerde denize girmeniz ve güneşlenmeniz için size fırsat sunacaktır.Yassıca adası,Tershane adası,Cennet koyu,Kleopatra adası,Kızılada gibi noktalar bulunmaktadır.
 
 
ÖLÜDENİZ KELEBEKLER VADİSİ TEKNE TURU

              

Tembel bir gün geçirmeye hazır olun..….

Ölüdeniz Tekne turunun en güzel tarafı bütün gün sadece güneşlenip ve denizin serin sularından yüzmekten başka bir şey yapmak zorunda olmamanızdır.Tekne turumuzun durakları arasında Kelebekler vadisi,St Nicholas adası (Yürüyerek adanın eski kalıntıları arasında gezebilirsiniz) , Mavi mağra ,Soğuk sular koyu,Akvaryum koyu,Deve plajı gibi noktalar bulunmakta dır.Her adada 45 dk mola verip mavi suların tadını çıkarmaya hazır olun..
 
    
YAMAÇ PARAŞÜTÜ

                          


1975 mt yüksekliğindeki Babadağ’dan Ölüdeniz’in muhteşem görselliği eşliğinde deneyimli bir pilotla birlikte tandem atlayışınız 30 – 40 dakikalık bir uçuştan sonra Belcekız Plajının beyaz kumları üzerine yumuşak bir inişle tamamlanıyor. Otelinizden havalanacağınız piste, 45 dakika kadar süren bir jeep yolculuğu ile ulaşıyorsunuz. Paraşütünüzü taktıktan sonra yapmanız gereken; pilotunuzla birlikte birkaç adım koşmak ve kendinizi mavi gökyüzüne bırakmak. Artık rahatlayın ve gökyüzünde özgürlüğü fotoğraflayın. Adrenalin ve mavi özgürlük. Siz de yaşayabilirsiniz…
   
 
 
GÜN BATIMI TURU

                     
 
Ölüdenizden kalkan tekne ile tura başlanır.İçkinizi yudumlayarak gün batımını izler daha sonra deve plajına ulaşırsınız.Plajda ateş yakılarak ekibinizla sazlı sözlü fasıllı bir eğlencenin içinde bütün bir yıl birikmiş olan stresininizi mavi sulara bırakırsınız ...
   
 
SAKLIKENT  JEEP SAFARI TURU


 
 Belirlenen noktada jeeplerin toplanması ile tura baslanır.

 Tlos
: Yaklasık 4000 senelik bir gecmişe sahip olan sehir 4 ayrı imparatorlugun izlerini hala tasımakta.icinde bir cok kaya mezar,bir adet kilise, roma hamamı ,antik tiyatro, ve Osmanlılardan kalma birde kale bulunduran şehir ,Likyalılara , Romalılara, Bizanslılara, ve Osmanlılara ev sahipliği yapmıştır.

 Yakaköy : Yakaköy soğuk su kaynaklarının cokluğu ve bununla beraber alabalık çiftlikleri ile ünlü.akdag dan eriyen karlar önce yerin altına sonrada dogal yollarla yeryüzüne cıkmaktadır.cennetten bi parca görünümündeki yakaköy görülmeye deger dogal park görünümündeki alabalık ciftlikleriyle ziyaretcilerine kucak acar.

 Rafting: Saklıkentin icinden cıkan karacay üzerinde 1994’ten beri organize edilen ringo rafting opsiyoneldir.katılmak isteyen ziyaretciler önceden rehber ile görüşerek rezervasyonlarını yaptırabilirler.5 yasından 70 yasına kadar her kesin katıldıgı rafting turu inanılmaz dogası yaklasık 5 km (30-35 dk) süren parkuru ve profesyonel rehberler eşliğinde yapılır.

Çamur Banyosu : Saklıkentten yagmur vasıtasıyla tasınan yüksek minareli camur nehir kenarında birikir.sezon basında şirketimiz iş makinaları ile nehir kenarında dogal bir havuz meydana getirir.camurun buraya akması saglanır.tamamen dogal ve kokusuz camur vücuda sürülüp 10-15 dk kuruduktan sonra yıkanırken vücudumuzdan ölü hücrelerimizi alır gider.kesinlikle yan etkisi olmayan camur banyosu aynı zamanda cokta eglenceli gecmektedir.

  
.

DALYAN TURU


               
 
Sabah kısa bir otobüs yolculuğu ardından turu Dalyan kasabasının limanından tekne seferi ile başlamaktadır.Tekne ile kaplumbağa sahiline giden yolunuz üzerinde dağın yamacında bulunan eski Likya tarihinden kalan kalıntıların güzel manzarası eşliğinde Türkiyedeki en güzel deltalardan birinde tekne ile seyahat etme şansını bulacaksınız.

Kaplumbağa sahilinde güneşlenirken ve denize girerken aynı zamanda deltadan akan suyun tuzlu ile buluşmasına şahit olacaksınız. Bu sahil aynı zamanda deniz kaplumbağa çeşitlerinin en büyük 2ci yurtalama sahillerinden biridir (David Belami dahil olamk üzere) uluslararası ve yerel yetkililerin baskıları sayesinde bölge koruma altına alınmış olup büyük sayılardaki ziyaretçi sayılarına izin verilmemektedir.
dalyan çamur banyosu : Burada 1 saat şifalı çamurlar ile cildiniz ipek gibi olacak gençleşeçeksiniz.
     
 
 
DALIŞ
 

          


Denizdeki yaşam, balıklar, ahtapotlar, kabuklular, yunuslar, mercanlar ve değişik türlerde bitki ve diğer canlılardan oluşan renkli bir çeşitliliğe sahip. Fethiye’deki dalış acentalarının organize ettiği günübirlik ve haftalık turlara katılarak deneyim kazanabilir ve usta eğitmenlerden sertifika kursları alabilirsiniz. Sağlık sorunu olmayan herkesin bir dalgıç rehber – balıkadam eşliğinde kolayca yapabileceği bu spor, ilk denemenizden sonra vazgeçemeyeceğiniz bir tutkuya dönüşecek…
  
 
LİKYA YOLUNDA YÜRÜYÜŞÜ


            
 
Trekking, Fethiye’nin zengin florasını tanımak isteyenler için önerilen en iyi tatil türlerinden biri. Antik dönemlerde, Likya kentlerini birbirine bağlayan patikalar zinciri, “Likya Yolu” olarak adlandırılıyor. “Likya Yürüyüş Yolu” nun başlangıç noktası Ovacık Köyünde Babadağ’ın eteği. Bu etkinlik için yalnızca standart yürüyüş malzemesine ihtiyacınız olacak. Her 100 metrede bir karşılaşacağınız yön levhalarını izleyerek yürüyüşünüzle ilgili gerekli bilgileri edineceksiniz. Yolunuz üzerindeki küçük dağ köylerine uğrayacak, sıcak ve dost insanlarla ve onların yarı – göçebe yaşantılarıyla tanışacaksınız. Fethiye ile Kaş arasında ve hatta Antalya’ya kadar uzatabileceğiniz yürüyüş, Likya Yolu’nun birinci bölümünü oluşturuyor. Faralya (Uzunyurt) Köyü, Dodurga, Pınara – Letoon – Xanthos antik kentleri ve Patara bu bölümün uğrak yerleri arasında. Fethiye – Marmaris yönündeki ikinci bölüm ise, Dalyan’ın ünlü kaplumbağa plajına da ziyaret olanağı sağlıyor. Likya Yolunun muhteşem doğal ortamında yapacağınız yürüyüş yaşamınıza büyük renk katacak…
 
 
SU SPORLARI
Wind – surf, su kayağı, jet – ski, parasail, ringo, banana ve diğerleri… Bir yandan spor heyecanı, diğer yandan eğlence. Fethiye kıyılarında su sporlarının her türüne sahipsiniz.
 
 
KANO

                    

Eşen çayı üzerinde kısa bir eğitimden sonra kano ile akıntı yönünde kürek kullanmak hiç de zor değil. Okaliptus ağaçlarının gölgesinde ilginç manzaralarla karşılaşacağınız bu keyifli yolculuk, 18 km uzunluğundaki Patara kumsalında sona eriyor.

BİNİCİLİK

    
     

Kaya Köyünün çevresinde atla gezinti, size başka bir heyecan tattıracak. At sırtında yaşayacağınız keyifli yolculuk, Ovacık’tan başlıyor ve sizi orman içi patikalarıyla Kaya Köyüne ulaştırıyor.
Fethiye, Anadolu’nun heybetli Toros Dağlarının Akdeniz’e sevdalanıp eteklerine bereket saçtığı, mavinin yeşile, kelebeğin mercana, müziğin dansa, yörüğün balıkçıya dönüştüğü, tarih boyunca ışığın ve suyun coşkulu ritmiyle yükselen kültürlerin dostluk ve barış içinde yaşadığı benzersiz bir tatil yöresidir
Fethiye’de keyifli bir tatil geçirmeniz için kamu ve yerel yönetimler ile sivil kuruluşlarımızın hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.
RODOS TURU
 
              
Aslında turdan ziyade daha fazla bir taşımacılık hizmeti söz konusu olan Rodos turunda sabah 07:45 de otelimizden alınıp ve 90 dakika süren hidrofil seyahatinizi yapmak üzere limana gidiyorsunuz. .Sabah 10 da Rodosta sizi serbest bırakıp 6 saat süre verilmekte ve akşam tekrar sizi otelimize geri bırakılmaktasınız..
 
 
ATV SÜRÜŞÜ
 
Daha önce denemediyseniz ve güvenli bir şekilde tatil beldesinin hızından ve heyecanından uzaklaşmak ve doğaya biraz daha yaklaşmak isterseniz o zaman kaçırlmayacak bir fırsat sizin için atv sürüşü ile Kaya Köyünün tarihi kalıntıları da ziyaret etmektesiniz ve devamında da gemiler koyuna varacaksınız.Eğitmen sizlere yardımcı olacaktır.