FETHİYE HAKKINDA
DOĞANIN, TARİHİN VE KÜLTÜRÜN IŞIKLARINI FETHİYE ÖLÜDENİZ
 STAR HOTEL’DE
YENİDEN KEŞFEDİN
HOTELİMİZİN bulunduğu noktadan Fethiye`deki birçok yere rahat ve kısa sürede ulaşırsınız.
ÖLÜDENİZ:
 
 Yeryüzü Cenneti Doğal güzellikleri, zengin tarihi ve kültürel mirası ile Fethiye-Ölüdeniz dünya çapında haklı üne kavuşmuş bir yeryüzü cenneti.
"Tanrının Dünyaya bahşettiği cennet" olarak adlandırılan Ölüdeniz, ülke dışına taşan ünü ile dünyaya mal olmuş bir turizm merkezi. Çarpıcı güzelliğe sahip Ölüdeniz, adı gibi sakin ve kıpırtısız. Araçla Fethiye ye 10dk’a uzaklıktaki hotelimize 5 dk’a Ölüdeniz, çamların arasında uzanan yoldan sonra mavisiyle birden bire çarpıyor insanı. Belcekız koyu ve bu koyun içinde uzanan kumsalı yürüdüğünüzde eşsiz Ölüdeniz i görüyorsunuz. Ölüdeniz, büyülü gibi kıpırtısız... Dibinde tek bir yosun bile yok. Bembeyaz kumlarla örtülü. Suyun ve dibindeki kumun kırdığı ışık ünlü turkuaz rengini veriyor Ölüdeniz e... Kıyılara kadar uzanan yemyeşil çam ormanları, içinde yeşilin, mavinin ve morun her tonunun görülebileceği ılık denizi, uzun kumsalı ile Ölüdeniz bir dünya harikası. Son yıllarda, 1975 m. yükseklikteki Babadağı nın doruklarından paraşütle atlayanlar, dünyanın en nefes kesici manzarasıyla karşılaşıyor. Yılın on ayı bu eşsiz koyda denize girme olanağı sunmaktayız.Hotelimizin önünden geçen minibüsler ile bu cennete 10 dk’a içersinde ulaşabilirsiniz.
 
KELEBEKLER VADİSİ :
 

8 Şubat 1995 de 1. derecede doğal SİT ilan edilen ve her türlü yapılaşmaya kapatılan kayalık ve çamlık vadide milyarlarca kelebeğin kayalarda, ağaçların gövdelerinde ve yapraklarında bulunup etrafı sarmasından dolayı bu ismi almıştır.Vadiye ulaşım Ölüdeniz den kalkan teknelerle sağlanır. Kelebekler vadisi kumsalında konaklama tesisi yoktur. Çadır kurularak ya da üzeri çalı ve yapraklarla kaplı çardaklarda, ağaç dalları arasına kurulmuş teraslarda konaklanmak mümkündür.
 
HİSARÖNÜ
  Fethiye`nin en yaşanır en güzel tatil yerlerinden gece hayatının ve Fethiye`de gidilecek bir çok yerin merkezinde olan bu yer genelde fethiye`ye göre daha ılıman ve gece hayatının en canlı ve renkli olduğu yerlerden biridir. Gece klupleri,çin restauranları,hediyelik eşya satan butikler,profesyonel kalıcı dövmeciler,gümüşçülerei hisarönünde ziyaret edebilir, karaoke partileri, köpük partilerine ve türk gecelerine katılabilirsiniz. Hisarönü barlar caddesi hotelimizden 15 dk’ yürüyüş mesafesi uzaklığındadır.HOTELİMİZİN bulunduğu noktadan fethiye`deki birçok yere rahat ve kısa yoldan ulaşırsınız.
Dünyanın en güzel yerinde denize girilir ve yamaç paraşütü yapanları izlersiniz.
 
 
 
FETHİYE
 
 
 
 Fethiye, kelimelerle anlatılamayacak kadar güzelliklerle dolu bir Akdeniz ilçesidir.  Eğer bir doğa tutkunuysanız ve yaşamınızda yeni ufuklar keşfetmek için sabırsızlanıyorsanız,  tatiliniz için mükemmel bir seçim fırsatınız var.  Fethiye’nin doğal cennetinde birbirinden şirin irili ufaklı koyları, kumsalları, adaları, sıcak iklimi ve bereketli toprakları ve Toros’ların yeşil çam ormanlarının görüntüsü sizi bekliyor. Işıklar kentinde, tatil keyfinizin bir coşkuya dönüştüğünü hissedecek, tarih ve kültürün çevredeki doğal güzelliklerle nasıl bütünleşip renklendiğinin tanığı olacaksınız.Fethiyeye hotelimizin önünden her 5 dkda bir gecen minibüslerle ulaşabilir,kordon boyu paspatur barlar caddesi ve sahil boyunca uzanan kafelerinde içkinizi yudumlayabilirsiniz.Ayrıca her salı kurulan pazarında hediyelik esya ve doğal ürünler bulabilirsiniz.Kral mezarları,aşıklar tepesi,müzeler ve camiler duraklarınız arasında yer almalı…
 
KAYAKÖYÜ
 
 
 Kayaköyüne gittiğinizde diliniz tutulur adeta. Dağın iki yamacında terk edilmiş yüzlerce ev. Olağanüstü bir manzara. Köy kahvesinde oturup bir kahve söyler, köylülerle sohbete dalarsınız. Daha ilk andan, "İyi ki buraya gelmişim" havasına girersiniz... Kayaköy ün kuruluşu kesin olarak bilinemese de, 14 üncü yüzyılda başlayan bir yerleşimin izlerini sürmek mümkün. Antik Karmilassos kenti üzerine kurulan kentin eski adı Levissi. Çoğunluğu Rum olan halkın, Müslüman civar köylerle çok iyi ilişkiler içinde olduğunu söylüyor okuduğum kaynaklar. 1923 te, malum mübadele sonrası, Batı Trakya Türkleri ile yer değiştirmiş halk. Kimi bir tek terliklerini alıp gitmiş, kimi evini kalan bir dosta emanet etmiş. Hepsi "dönerim" umuduyla yollara düşmüş. Fethiye ile Ölüdeniz arasında terkedilmiş bir Rum köyü olan Kayaköy, mimari yapısı, dar sokakları, kiliseleri ve doğasıyla etkileyici bir atmosfere sahip. Çevresi çam ormanlarıyla kaplı köyden 20-25 dakikalık yürüyüşlerle Akdeniz in dantel gibi koylarına ulaşılıyor. Kayaköy ün yakınlarında antik dünyanın önemli kent kalıntıları ve ören yerleri bulunuyor.Hotelimizin önünden her 5 dk’da bir geçen dolmuşlarla 10 dk’a içersinde Kayaköyündesiniz…
 
ÇALIŞ PLAJI
 
 
 Fethiye nin 4km kuzeyinde önemli bir eğlence merkezidir.
Kilometrelerce uzanan kumsalı, pırıl pırıl denizi ve şairane gün batımıyla Çalış plajı anılarınıza ayrı bir güzellik katacaktır
 
 
 
 
 
 
SAKLIKENT
 


  Fethiye-Antalya karayolundan biraz içeride, Akdağ ın eteklerinde kayalar içerisinde yer alan Saklıkent, görmeniz gereken bir doğa harikasıdır.
Yüzyıllardır akan kar sularının açtığı derin ve uzun Kanyon dan içeri girdiğinizde kayalardan adeta fışkırırcasına akan ve hemen bir nehire dönüşen sular arasında yiyebileceğiniz taze bir alabalığın tadını uzun bir süre unutamayacaksınız.
Fethiye ye 50km uzaklıktaki Kayadibi köyü yakınlarındaki Saklıkent e özel arabanızla veya günübirlik gezi turlarıyla gidebilirsiniz.Dünyanın sayılı kanyonlarından biri olan Saklıkent yaklasık 1.8 milyon yıl önce deprem ile oluşmuş adeta tanrının anadoluya bir armaganı niteliğinde eşsiz bir güzelliğe sahiptir.18 km uzunluga 600 mt yüksekliğe sahip olan kanyonda safariye katılanlar 1 saat bu güzelliği görme ve tanrının insanlıga aslında ne kadar kucuk olduklarını göstermesine fırsat tanırlar.

PATARA
 

 Patara 18 km. uzunluğu (en dar 280 m., en geniş bölümü ise 1500 m.ye ulaşan ölçümü) ile Türkiye’nin en uzun kumsalına sahip. Koruma alanı ilan edilen Patara plajı Caretta-Caretta deniz kaplumbağalarının üreme alanı. Bölgede, Caretta-Caretta’ların üreme dönemlerinde kaplumbağaların ekolojik ortamlarının devamı için, koruma tedbirleri titizlikle uygulanıyor.
Çölü anımsatan kumları, tertemiz denizi ve çam ormanlarıyla ünlü yöre, bünyesinde birçok sürprizi saklıyor. Fakat Patara antik kentinin büyük bir bölümü, rüzgarlarla bir yerden bir yere taşınan kumlar altında saklı. Kum taşınmasını önlemek amacıyla geliştirilen bir proje dahilinde iklime uygun dikilen akasya ve bitki türleri bölgeye ayrı bir güzellik katarken; koyu pembe çiçekli zakkumlar, çam ağaçlarıyla bütünlük sağlıyor. Alabildiğine geniş, uzun ve vahşi kumsalda rüzgar, denizde ise dalga hiç eksik olmuyor. Akdeniz’in sayılı temiz denizine sahip Patara’da sahile vuran dalgalar vücutta jakuzi etkisi yaparken, kulaç atmaya çabalamaktan yorgun düşüyorsunuz. Patara’nın kum yapısı oldukça ilginç. Binlerce yıl önce temiz denizlerin göstergesi olan bir çeşit mikroorganizma ürünü kumlar üzerinde kum kürü yapanlar, ağrı ve sızıdan kurtuluyorlar.
TLOS DOĞA PARK
 


 Fethiye nin eşsiz güzellikleri arasında yer alan Tlos Yaka Doğa Park, Tlos antik kentine 2 km, Fethiye ye 42 km mesafededir. Doğal su kaynaklarının tabiatla ayrılmaz bir bütün oluşturduğu Tlos Yaka Doğa Park ta kendinizi ayrı bir dünyada hissedeceksiniz.
 
 
DALYAN
 
 Köyceğiz Gölü ile Akdeniz i birleştiren ana kanal üzerinde bulunan Dalyan, tam bir doğa harikası. 5 bin yıllık tarihine rağmen, bozulmamış olarak sizi bekliyor.
Pek çok ünlü turizm merkezine yakın olmasına rağmen, Dalyan ın nasıl bozulmadan bugünlere gelebildiğini merak edebilirsiniz. Bunun nedeni, ana yoldan 12 kilometre içeride bulunması. Bu yüzden "Gizli Cennet" olarak günümüze kadar doğal haliyle kalmayı başardı.
Dalyan, Muğla nın Ortaca ilçesine bağlı bir belde. Nüfusu 5 bin dolayında. Çok sayıda yabancı uyruklu da burada yaşıyor.